کفی طبی برای خار پاشنه

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. کفی طبی برای خار پاشنه
کفی طبی برای خار پاشنه

کفی طبی برای خار پاشنه یکی از انواع ارتز است که متخصصان ارتوپدی فنی با توجه به اسکن دقیق کف پای هر فرد طراحی و اقدام به ساحت آن می کنند.

خار پاشنه، رشد استخوانی است که در پایین پاشنه شما ظاهر می شود.

خار پاشنه که از طریق اشعه ایکس قابل مشاهده است و به اندازه نیم اینچ بیرون زده است، خود اغلب خیلی دردناک نیست، اما می تواند باعث درد پاشنه شود و می تواند با سایر بیماری ها مانند التهاب کف پا، و تاندونیت آشیل وجود داشته باشد.

خار پاشنه می تواند در طول زمان به دلیل ترکیبی از فشار مکرر بر روی ماهیچه ها و رباط های پا، فشار مداوم به بافت همبند در امتداد پایین پا، و پارگی غشای پوشاننده استخوان پاشنه ایجاد شود. ورزشکاران به ویژه در معرض خار پاشنه هستند، به ویژه آنهایی که اغلب در تمرینات دویدن و پرش شرکت می کنند. با گذشت زمان، رسوبات کلسیم می تواند در زیر استخوان پاشنه ایجاد شود و خار پاشنه را ایجاد کند.

علت خار پاشنه می تواند کشیدگی ماهیچه یا رباط (یا هر دو) در پای شما باشد. اتصال پاشنه و گوی پای شما یک نوار بافتی طولانی است و زمانی که بیش از حد کشیده شود، خار پاشنه می تواند ایجاد شود. علاوه بر این، خار پاشنه می‌تواند زمانی ظاهر شود که غشایی که استخوان پاشنه شما را می‌پوشاند توسط کفش‌هایی که به درستی جا نمی‌شوند، وزن بیش از حد یا عدم تعادل در نحوه حرکت شما فرسوده شود.

حتی اگر درد داشته باشید، ممکن است حتی ندانید که خار پاشنه دارید تا زمانی که اشعه ایکس آن را نشان دهد، بنابراین مهم است که برای تشخیص مناسب با پزشک در مورد علائم خود صحبت کنید. به منظور تسکین خار پاشنه پا، پزشک ممکن است یک دوره درمانی را توصیه کند یا یک برنامه مدیریت درد خار پاشنه ایجاد کند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• کفی طبی برای خار پاشنه یا ارتز برای کمک به جذب ضربه، بهبود هم ترازی و کاهش فشار روی پاشنه ها.
• حرکات کششی برای کمک به کاهش ناراحتی، به ویژه قبل از ایستادن اول صبح و بعد از نشستن طولانی مدت.
• فیزیوتراپی که ترکیبی از تمرینات کششی و تقویتی برای بهبود تحرک و در عین حال کاهش درد است.
• آتل های شبانه برای به حداقل رساندن درد ناشی از ایستادن بلافاصله پس از بلند شدن از رختخواب در صبح.
• یخ برای کاهش درد و التهاب. یک کیسه یخ سرپوشیده را می توان تا 20 دقیقه چندین بار در روز زیر پاشنه پا قرار داد.
• NSAID های بدون نسخه (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) برای هدف قرار دادن التهاب و درد.

اگر خار پاشنه شما به درمان‌های محافظه‌کارانه پاسخ نمی‌دهد، پزشک ممکن است گزینه‌های درمانی تهاجمی‌تری را برای بهبود خار پاشنه توصیه کند، از جمله:

• داروهای تجویزی – اگر درد ناشی از خار پاشنه به داروهای بدون نسخه پاسخ ندهد، پزشک می‌تواند مسکن‌های قوی‌تر و داروهای ضد التهابی تجویز کند.
• تزریق کورتیزون – کورتیزون را می توان مستقیماً به پاشنه پا تزریق کرد تا التهابی که باعث درد می شود را کاهش دهد.
• جراحی – در موارد نادر ممکن است جراحی برای برداشتن خار پاشنه توصیه شود.

 

کلمات مرتبط :

کفی طبی برای خار پاشنه پا – کفش طبی – هزینه کفش طبی – هزینه کفی طبی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ