کفش پای دیابتی که توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود نقش موثری در کنترل شرایط مبتلایان به دیابت و جلوگیری از بروز زخم پای دیابتی دارد.

بیش از ۲۰۰ میلیون بزرگسال در سراسر جهان مبتلا به دیابت هستند. افراد مبتلا به دیابت بیشتر در معرض خطر زخم پا قرار دارند و دیابت عامل اصلی قطع عضو بدون ضربه اندام تحتانی است.

استفاده از کفش پای دیابتی با هدف کاهش زخم پای دیابتی و جلوگیری از قطع عضو اندام تحتانی در بیماران پرخطر آغاز شد. 

کفش مناسب بخش مهمی از مدیریت دیابت است. ناهنجاری هایی مانند انگشت چکشی و بونیون می توانند باعث ایجاد نقاط فشاری شوند که به داخل کفش ساییده می شوند. پوشیدن کفش های نامناسب می تواند منجر به پینه و زخم شود.

کفش پای دیابتی چیست؟

کفش های دیابتی خطر زخم پای دیابتی را کاهش می دهند و در نتیجه قطع عضو را کاهش می دهند. آنها حمایت و محافظت می کنند در حالی که نقاط فشار روی پا را به حداقل می رساند. آنها همچنین عمق بیشتری برای قرار دادن کفی های دیابتی دارند. مدل های زیادی برای انتخاب وجود دارد و کفش ها بسیار شبیه هر کفش دیگری هستند.

چه افرادی نیازمند استفاده از کفش دیابتی هستند؟

  • سابقه آمپوتاسیون جزئی یا کامل پا
  • سابقه زخم قبلی پا
  • سابقه کالوس پیش اولسراتیو
  • نوروپاتی محیطی با شواهدی از تشکیل کالوس
  • بدشکلی پا
  • گردش ضعیف خون به دلیل مشکلات ناشی از نوروپاتی محیطی

کفش‌های دیابتی، کفش‌هایی هستند که به‌ویژه طراحی شده‌اند، یا کفی کفش‌هایی که برای کاهش خطر پوسیدگی پوست در دیابتی‌های مبتلا به بیماری پای موجود طراحی شده‌اند.

افراد مبتلا به نوروپاتی دیابتی در پاهای خود ممکن است احساس امنیت کاذبی نسبت به میزان خطر واقعی پاهایشان داشته باشند. زخم زیر پا می تواند در عرض چند ساعت ایجاد شود. هدف اولیه کفش های درمانی جلوگیری از عوارضی است که می تواند شامل کشیدگی، زخم، پینه یا حتی قطع عضو برای بیماران مبتلا به دیابت و گردش خون ضعیف باشد. نوروپاتی همچنین می‌تواند شکل پاهای فرد را تغییر دهد، که دامنه کفش‌هایی را که می‌توان راحت پوشید، محدود می‌کند. علاوه بر رعایت دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه، کفش‌های دیابتی باید توسط یک پزشک تجویز شده و توسط یک متخصص ارتز و پروتز تهیه شود.

کفش‌های دیابتی و کفی های سفارشی با هم به عنوان یک سیستم پیشگیرانه عمل می‌کنند، تا به بیماران دیابتی کمک کنند تا از آسیب‌های پا جلوگیری کنند و تحرک را بهبود بخشند.

 

کلمات مرتبط :

کفش دیابتی – قیمت کفش مخصوص دیابت –  ارتوپدی فنی در شرق تهران – ارتوپدی فنی خوب در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ