کفش طبی کودک متناسب با سن او باید باشد و در هر سنی کودکان به کفشی نیاز دارند که نیازهای آن ها را برآورده کند.

قبل از اینکه کودک شما شروع به راه رفتن کند، کفش های نرم و انعطاف پذیر در فضای باز و جوراب یا پاهای برهنه در داخل خانه کاملاً خوب هستند. استخوان ها در این سن هنوز بسیار نرم هستند و پاها بسیار انعطاف پذیر هستند.

ماهیچه ها هنوز بسیار در حال رشد هستند و نوزادان بر اساس پاسخ آنها به لمس و احساس بسیار عمل می کنند. به همین دلیل است که برای آنها بهتر است که بتوانند آنچه را که در زیر پایشان می‌گذرد از طریق مواد نرم‌ تر احساس کنند و در حین سینه خیز رفتن ، شروع به ایستادن در حالی که از خود حمایت می‌ کنند و در نهایت شروع به راه رفتن می‌ کنند.

تعادل، هماهنگی و ثبات آنها نیز در مراحل اولیه خواهد بود، بنابراین عملکرد کفش در اینجا واقعاً محافظت از پاهای آنها (در برابر سرما یا هر گونه بریدگی یا آسیب) است، نه برای کمک به عملکرد پا.

کفش طبی کودک در کودکان نوپا

موارد فوق برای کودکان نوپا که تازه راه رفتن را شروع کرده اند نیز صادق است. عملکرد کفش طبی کودک پشتیبانی از عملکرد بیومکانیکی خوب پاها نیست، زیرا آنها به تازگی شروع به توسعه عضلات و قدرت کرده اند که به آنها در رسیدن به این هدف کمک می کند.

شما می خواهید از پاهای آنها محافظت کنید در حالی که آنها در تعادل و ثبات بهتر می شوند و شروع به تقویت پاهای کوچک خود می کنند.

کفش های انعطاف پذیر به آنها کمک می کند تا این کار را انجام دهند و سطح مشابهی در داخل و خارج کفش ایجاد کنند تا بتوانند به آن عادت کنند. همچنین به این معنی است که کفش‌ ها پای کودک را سنگین نمی‌ کنند، که ممکن است به زمین خوردن کمک کند و راه رفتن را سخت‌ تر کند.


مقالات مرتبط : کفش طبی کودکان


کفش طبی کودک در سالهای ابتدایی راه رفتن

در چند سال اول راه رفتن تا سن چهار یا پنج سالگی کودکان زمان بیشتری را صرف بازی در بیرون و روی سطوح مختلف می کنند. هدف کفش‌ها در اینجا محافظت از پاهای آن‌ها در حین بیرون رفتن است، بدون اینکه پاهایشان را سنگین کنند یا احتمال زمین خوردن یا زمین خوردن را افزایش دهند.

ما در مرکز ارتوپدی فنی طب نو در سهروردی در تلاش هستیم تا تعادلی بین ثبات بیشتر پیدا کنیم، در حالی که هنوز کمی انعطاف‌پذیری را حفظ می‌کنیم و هنوز وارد یک کفش سخت نشده ایم. موادی مانند لاستیک در قسمت پایین به جلوگیری از لغزش کمک می کند و همچنان انعطاف پذیر باقی می ماند در حالی که کمی سفت تر است. کفش هایی که انگشتان پا را بپوشانند نیز توصیه می شود تا از خراشیدن انگشتان پا جلوگیری شود.

به دلیل سرعت رشد پاها و انعطاف پذیری آنها، اطمینان از تنگ نبودن کفش ها نیز بسیار مهم است، به این معنی که کفش های تنگ می توانند خیلی سریعتر از آنچه فکر می کنید، سبب آسیب انگشتان پا شود.

کفش طبی در کودکان بالای ۵ سال

در این سن، هدف کفش حمایت، تثبیت و کمک به پا در طول انواع فعالیت ها و ورزش است. در این سن، کودکان احساس خوبی از ثبات، هماهنگی و قدرت پیدا می‌کنند و هر روز بهتر و قوی‌تر می‌شوند.

کفش‌ های آن‌ها سفت‌ تر و حمایت‌ کننده‌ تر خواهند بود، و به نگه داشتن پا و مچ پا در موقعیت مناسبی کمک می‌کنند تا بتوانند به راه خود ادامه دهند.

ما کفش هایی را توصیه می کنیم که ساپورت خوبی در اطراف مچ پا داشته باشند و انگشتان پا را بپوشانند.

سایز مناسب نیز مهم است، تا خطر آسیب، آسیب به پاها و شکل غیرعادی انگشتان پا (و بونیون ها) در حین رشد پا کاهش یابد.

بهترین ارتوپدی فنی تهران

برای تهیه کفش طبی کودک متناسب با سن می توانید به کلینیک ارتوپدی فنی طب نو (بهترین ارتوپدی فنی تهران) مراجعه بفرمایید.

متخصصان ما در کلینیک ارتز و پروتز طب نو دارای دانش و تجربه بالا در زمینه طراحی و تهیه انواع کفش طبی برای کودکان و بزرگسالان هستند.

 

مقالات مرتبط :

ارتوپدی فنی در سهروردی شمالی

ویژگی های کفش طبی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ