کفش طبی ارتوپدی

کفش های ارتوپدی، کفش هایی هستند که به طور ویژه برای حمایت از پا، مچ پا و ساق پا طراحی شده اند. آنها اغلب با یک کاربرد خاص در ذهن طراحی می شوند، به عنوان مثال، فردی که مبتلا به فلج مغزی است ممکن است به کفش های ارتوپدی نیاز داشته باشد.

کفش طبی ارتوپدی چه تفاوتی با کفش معمولی دارند؟

ویژگی ها و ویژگی های طراحی کفش های ارتوپدی وجود دارد که آنها را از کفش های معمولی متمایز می کند. در زیر ما تعدادی از تفاوت های اصلی را فهرست کرده ایم:

  • عرض اضافی و گزینه های اندازه گیری بیشتر. از آنجایی که پاهای افراد بسیار منحصر به فرد است، اکثر برندهای ارتوپدی در سه عرض اصلی (باریک، معمولی و پهن) و اندازه تقریبا نامحدود موجود هستند.
  • کف بالایی بلندتر. افرادی که مشکلات جلوی پا مانند “پنجه” یا “پنجه ضربدری” را تجربه می کنند به فضای عمودی بیشتری برای پاهای خود نیاز دارند.
  • بستن راحت تر . بیشتر کفش‌های ارتوپدی از سیستم بسته شدن حلقه و قلاب استفاده می‌کنند که برای افرادی که با تحرک یا عملکرد محدود زندگی می‌کنند راحت‌تر سفت می‌شود.
  • کفی بدون درز . مناطقی را که ممکن است باعث ساییدگی یا ساییدگی شوند را از بین می برد.
  • یک پاشنه محکم و حمایت کننده برای حمایت از پشت پا.
  • زیره بیرونی و میانی به خوبی بالشتک شده و محکم
  •  کفی مستحکم

مزایای کفش طبی ارتوپدی

کفش‌های ارتوپدی می‌توانند به رشد و توسعه صحیح وضعیت بدن کمک کنند، به شما کمک کنند تا شما را متحرک، راحت و بدون درد نگه دارید، و در نهایت از شما برای شادتر و سالم‌تر بودن حمایت می‌کند. اغلب یک کفش طبی ارتوپدی برای کمک به تغییر روش راه رفتن مورد نیاز است، به عنوان مثال، اگر فشار بیشتری به انگشتان پا وارد کنید تا بهبودی، کفش ارتوپدی می تواند به از بین بردن درد ناشی از فشار اضافی هنگام راه رفتن کمک کند. 

اغلب زمانی که مشکل هم ترازی پا و مچ پا (روشی که استخوان‌ها و رباط‌ها با هم کار می‌کنند) دارید، کفش‌های ارتوپدی سفارشی یا سفارشی‌شده مورد نیاز هستند که باعث درد می‌شوند یا راه رفتنتان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. ممکن است پزشک یا فیزیوتراپیست به شما پیشنهاد کرده باشد که کفش های حمایتی بیشتری مانند کفش های ارتوپدی بپوشید. اگر درد پا، پاهای بزرگ، پهن یا پاهای خیلی باریک دارید، احتمالاً یک جفت کفش ارتوپدی راحت‌تر و حمایت‌کننده‌تر از یک جفت کفش معمولی است.

کفش طبی ارتوپدی کاملا مطابق با شرایط پای شما در کلینیک ارتوپدی فنی در شرق تهران اندازه گیری و تنظیم می شوند تا کاملا مناسب پای شما باشند. اکثر کفش‌های ارتوپدی با هم‌تراز کردن پاها و مچ پا کار می‌کنند. این به کاهش درد یا خطر آسیب طولانی مدت با ایجاد یک الگوی راه رفتن “معمولی” و کارآمدتر کمک می کند. استفاده از کفی های ارتز با کفش های ارتوپدی نیز می تواند با انتقال وزن به طور یکنواخت در سراسر پا، به کاهش فشار روی پاشنه و توپی پا کمک کند. این معمولاً نواحی دردناک را تسکین می دهد. کفی های ارتوتیک با پشتیبانی خوب قوس نقش مهمی در کاهش استرس روی زانوها، باسن و کمر و همچنین بهبود هم ترازی پا و ساق پا دارند.

برای تهیه انواع کفش طبی ارتوپدی می توانید به کلینیک ارتوپدی فنی طب نو ( ارتوپدی فنی در شرق تهران ) مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

ارتوپدی فنی در شرق تهران – ارتوپدی فنی در خیابان بهشتی – ارتوپدی فنی در خیابان مطهری

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ