پروتز سیلیکونی

از بازگرداندن تحرک تا فعال کردن مجدد کارهای روزمره، پروتزها کیفیت زندگی بیمار را بالا می‌برد.

پروتزها طبق ماهیت خود باید حداقل با بخشی از بدن بیمار برای مدت طولانی در تماس باشند. این امر به نوبه خود مستلزم آن است که آن نواحی از پروتز در تماس با بیمار از مواد بسیار زیست سازگار ساخته شود. به همین ترتیب، بخش های آستری اندام های مصنوعی که باید در برابر اندام باقیمانده قرار گیرند، باید بتوانند ضربه های ناشی از استفاده منظم، از جمله نیروهای پویای فعالیت هایی مانند دویدن را جذب کنند.

سیلیکون ها دارای خواص زیادی هستند که برای پروتز مورد نیاز است: مجموعه وسیعی از سختی موجود (از نرم تا سفت)، بی اثری شیمیایی، زیست سازگاری، دوام، توانایی اتصال به بسترهای مختلف (اغلب بدون پرایمر)، و طیف وسیع دمایی مفید. . اینها همه دلایلی هستند که چرا اندام های مصنوعی معمولاً از سیلیکون ساخته می شوند.

سیلیکون های درجه پزشکی دارای مزیت اضافی خلوص و تمیزی استثنایی هستند که برای تماس طولانی مدت ایمن با بدن بیمار لازم است و به آنها اجازه می دهد در بسیاری از کاربردهای پروتز استفاده شوند.

تقریباً برای هر کاربرد پروتزی، یک نوع سیلیکونی یا روش ساخت وجود دارد که می تواند نیاز را برآورده کند. ویسکوزیته کم لاستیک سیلیکون مایع (LSR) برای پر کردن سریع قالب های تزریق عالی است. از طرف دیگر، لاستیک با قوام بالا (HCR) می تواند یک انتخاب عالی برای قطعات ساخته شده با قالب گیری انتقالی، قالب گیری فشاری یا اکستروژن باشد. لاستیک های سیلیکونی حرارت اتاق (RTV) درجه پزشکی نیز در پروتز استفاده می شود.

پروتز سیلیکونی

انتخاب مواد مقرون‌به‌صرفه‌تر در باز کردن دریچه‌های جدید پروتز و در نهایت نتایج بهتر برای بیماران کلیدی خواهد بود. این به همان اندازه که برای پروتزهای موقت مانند اندام مصنوعی صدق می کند. به عنوان مثال، سیلیکون درجه پزشکی ولکانیزه کننده با درجه حرارت بالا در حال حاضر برای پروتز موقت جمجمه استفاده می شود. از جمله مزایای استفاده از این سیلیکون درجه پزشکی نسبت به اکریلیک و فلز عبارتند از:

  • بهبود ظاهری که سبب ایجاد ظاهر بسیار طبیعی می شود.
  • صرفه جویی در زمان در جراحی کرانیوپلاستی
  • بسته شدن استخوان کافی به دلیل انعطاف پذیری سیلیکون
  • خلوص سیلیکون درجه پزشکی، عقیمی، زیست سازگاری، عدم مغناطیس، دوام، شفافیت در برابر اشعه ایکس و هدایت حرارتی کم آن را به ماده ای عالی برای پروتزهای جمجمه و به طور کلی دستگاه های مصنوعی تبدیل کرده است.

 

کلمات مرتبط :

پروتز سیلیکونی – هزینه ساخت پروتز دست – پروتز پا – پروتز چشم 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ