ویژگیهای کفش طبی کودکان

هنگامی که متخصص ارتوپد کودکان برای کودک کفش های ارتوپدی تجویز می کند، برخی از والدین مضطرب و متحیر هستند زیرا نمی دانند از کجا شروع کنند و چگونه کفش مناسب را انتخاب کنند. 

اگر می بینید که فرزندتان با راه رفتن به تنهایی مشکل دارد یا شکل پاهایش درست به نظر نمی رسد، به جراح ارتوپد کودکان مراجعه کنید.

متأسفانه امروزه آسیب شناسی پا یک مسئله رایج است و بسیاری از کودکان دچار ناهنجاری های پا هستند. ناهنجاری هایی مانند صافی کف پا و پاچنبری، بدشکلی هالوکس والگوس پا می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد.

آسیب ها و ناهنجاری های اکتسابی پا ممکن است نتیجه موارد زیر باشد: آسیب دیدگی پاها، وارد آمدن فشار بیش از حد به پاها، تغییر شکل پا به دلیل پوشیدن کفش با اندازه نامناسب (خیلی تنگ و کفش های خیلی گشاد)، موقعیت نامناسب پا در هنگام راه رفتن.

آمارها حاکی از آن است که کودکان دارای نقص حرکتی بخش قابل توجهی از جمعیتی را تشکیل می دهند که با معلولیت زندگی می کنند. کفش طبی کودکان به عنوان عامل بیرونی کلیدی موثر بر راه رفتن کودکان در نظر گرفته می شود.

کفش های طبی ارتوپدی پیشگیری موثر از بدشکلی های پا و روشی بدون درد برای درمان ناهنجاری های پای کودکان است.

ویژگیهای کفش طبی کودکان

1. جنس کفش طبی باید فقط از چرم با کیفیت بالا ساخته شوند که هنگام پوشیدن تغییر شکل نمی دهند و می توانند هوا را بخوبی خارج کنند.

2. در ساخت چنین کفش هایی نباید از رنگ های شیمیایی مضر استفاده شود.

3. طراحی کفی کفش و عناصر چفت و بست باید اجازه دهد که پای کودک به طور ایمن ثابت شود.

4. کفش طبی کودکان باید برای ویژگی های آناتومیک پای کودکان مناسب باشد، باید توزیع صحیح بار هنگام راه رفتن را به همراه داشته باشد.

5. زیره کفش طبی کودکان باید مقاوم در برابر سایش و به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد. خم شدن کف پا باید در یک سوم جلویی قسمت پنجه کفش رخ دهد.

6. ارتفاع پاشنه در کفش های بچه گانه نباید بیشتر از 5-7 میلی متر باشد. پاشنه باید حداقل یک سوم کل ناحیه کف پا را اشغال کند تا بتواند از پاشنه و قسمت پشتی قوس پا پشتیبانی کند.

نکات پایانی

کودکان ممکن است هر 3 تا 4 ماه یکبار نیاز به کفش جدید داشته باشند. اینکه هر چند وقت یکبار کفش‌های او را تعویض می‌کنید به میزان فعالیت کودک و سرعت رشد پاهای او بستگی دارد.

هنگام تهیه کفش کودک به طول، عرض و عمق کفش توجه کنید. کفش‌های نامناسب کودکان می‌توانند باعث مشکلات انگشتان پا، ناخن‌های فرورفته، انگشت چکشی، تاول یا پینه و بونیون شوند.

 

متخصصان ما در مرکز ارتوپدی فنی طب نو در شرق تهران انواع کفش طبی کودکان را متناسب با شرایط پای هر کودک را بطور اختصاصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و بهترین مواد اولیه طراحی و تهیه می کنند.

 

کلمات مرتبط :

کفش طبی کودکان – کفش طبی برای کودکان – قیمت کفش طبی بچگانه – ویژگیهای کفش طبی کودکان – ارتوپدی فنی در شرق تهران

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ