زانوبند طبی می تواند از مفصل زانو حمایت کنند. پزشکان ممکن است استفاده از انواع زانوبند را پس از جراحی های زانو و یا آسیب دیدگی زانو تجویز کنند.

استفاده از زانوبند طبی همچنین نقش موثری در پیشگیری از آسیب های زانو دارد و از زانو در برابر ضربات وارده محافظت می کند.

زانوبندهای طبی از انواع ارتز یا همان بریس هستند که توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شوند و حمایت، ثبات یا فشار را روی یا اطراف زانو ایجاد می کنند. اغلب، هدف آنها ارائه پشتیبانی در طول بهبودی آسیب یا کمک به جلوگیری از بدتر شدن آسیب است.

بسیاری از افراد ممکن است بخواهند قبل از خرید زانوبند با یک پزشک، فیزیوتراپ یا متخصص ارتوپدی فنی صحبت کنند تا اطمینان حاصل کنند که از پشتیبانی صحیح برای نیازهای خود برخوردار هستند. متخصصان ما در مرکز ارتوپد فنی طب نو (ارتوپدی فنی در شرق تهران) آماده ارائه مشاوره به عزیزانی هستند که نیازمند تهیه انواع ارتز و پروتز هستند.

انواع مختلف زانوبند طبی

انواع مختلفی از زانوبند وجود دارد. برخی ممکن است حمایت بیشتری برای ناحیه خاصی از زانو ارائه دهند.

  • بریس های کاربردی: بی ثباتی زانو را کاهش می دهد و از مفصل زانو به دنبال آسیب محافظت و حمایت می کند.
  • بریس های پیشگیرانه: افراد می توانند از این بریس ها برای کمک به پیشگیری یا کاهش شدت آسیب دیدگی زانو در حین ورزش های تماسی استفاده کنند.
  • بریس های کشکک زانو: در برابر جابجایی جانبی کلاهک زانو مقاومت می کنند، درد زانو را کاهش می دهند و تراز رباط زانو را حفظ می کنند.
  • بریس های توانبخشی: به فرد اجازه می دهد تا پس از زانوی آسیب دیده یا ترمیم شده با جراحی حرکات محافظتی داشته باشد.

زانوبندها می توانند یک ابزار درمانی مفید برای ارائه حمایت و مدیریت درد باشند. یک فرد یا پزشکش ممکن است زانوبندها را برای کمک به یک یا چند مورد از مشکلات زیر در نظر بگیرد:

  • آسیب بیش از حد به زانو
  • آسیب حاد به زانو
  • به دنبال جراحی
  • حمایت از مفصل مبتلا به آرتروز زانو
  • گاهی اوقات افراد برای جلوگیری از آسیب دیدگی از زانوبند استفاده می کنند. 

برخی از عوامل که در هنگام خرید زانوبند باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

مواد: برخی از مواد رطوبت را آزاد می‌کنند و استحکام بیشتری دارند یا نسبت به بقیه احساس بهتری دارند، که همه اینها می‌توانند بر راحتی تأثیر بگذارند.
هزینه و بیمه: بیمه ممکن است همه زانوبندها را پوشش ندهد – اکثر برنامه ها برای پوشش حداقل برخی از هزینه ها به نسخه نیاز دارند.
نوع: انواع مختلف زانوبند ممکن است برای آسیب‌ها یا شرایط خاص مفیدتر باشند.
ساپورت: زانوبندها ممکن است از بیرون یا وسط زانو حمایت کنند. برخی از زانوبندها ممکن است مشخص کنند که کدام ناحیه را پشتیبانی می کنند.
اندازه: زانوبندها می توانند در اندازه های مختلف برای قرار دادن پاهای مختلف وجود داشته باشند.
زانوی چپ یا راست: برخی از بریس ها فقط برای زانوی راست یا چپ مناسب هستند.

 

کلمات مرتبط :

زانوبند طبی – انواع بریس زانو – انواع ارتز زانو – ارتوپدی فنی در سهروردی – ارتوپدی فنی در شرق تهران – ارتوپدی فنی در خیابان مطهری

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ