زانوبند طبی برای آرتروز زانو

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. زانوبند طبی برای آرتروز زانو
زانوبند طبی برای آرتروز زانو

زانوبند طبی برای آرتروز زانو

استئوآرتریت (OA) یک بیماری بسیار شایع است که می تواند هر یک از مفاصل شما را تحت تاثیر قرار دهد. هنگامی که مبتلا به OA هستید، تجربه درد و سفتی در زانوهای خود غیرعادی نیست. برخی از افراد مبتلا به آرتریت دریافته اند که زانوبند می تواند کمک کننده باشد.

آرتروز زانو سبب بروز درد ، التهاب و محدود شدن حرکات زانو می شود و ریسک بروز آن با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند.

زانوبند می تواند با حمایت از مفصل در حین راه رفتن به درد و سفتی آرتریت کمک کند. یک بریس همچنین ممکن است به شما اطمینان بیشتری در ثبات خود در هنگام تکمیل فعالیت های روزانه خود بدهد.

بسیاری از زانوبندها در دسترس هستند، اما همه آنها برای آرتریت خوب عمل نمی کنند.

زانوبند طبی برای آرتروز زانو

همه زانوبندها اساساً عملکرد یکسانی دارند. وظیفه آنها این است که به تاندون ها و رباط های پای شما کمک کنند تا مفصل زانو را تثبیت کنند. اکثر بریس‌ها با فشار دادن یا از طریق تسمه‌هایی که اطراف زانوی شما سفت می‌شوند، تثبیت می‌شوند. هنگامی که مفصل شما تثبیت می شود، ممکن است دردی را که در طول روز احساس می کنید به حداقل برساند.

در مطالعه‌ای در سال 2017 بر روی افراد مبتلا به استئوآرتریت، شرکت‌کنندگانی که از زانوبند نرم استفاده می‌کردند، هنگام راه رفتن میزان درد کمتری داشتند و زمان کمتری برای تکمیل یک پیاده‌روی 10 کیلومتری صرف کردند. در همان مطالعه، یک بریس سفت به کاهش زمان راه رفتن حتی بیشتر برای شرکت‌کنندگان در مطالعه کمک می‌کند.

برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید، برخی از روماتولوژیست ها بریس های درجه پزشکی را به عنوان اولین درمان برای درد در زانو تجویز می کنند.

زانوبند طبی برای آرتروز زانو ممکن است درد کاسه زانو را کاهش دهد و تحرک و اعتماد به نفس فرد را بهبود بخشد. یک بریس همچنین ممکن است مفاصل را در یک راستا نگه دارد و به رباط ها اجازه دهد تا پس از جراحی ترمیم شوند.

آسیب زانو ممکن است با استئوآرتریت اتفاق بیفتد، زیرا این بیماری ممکن است منجر به فرسایش غضروفی شود که انتهای استخوان‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد. همچنین می تواند با آرتریت روماتوئید که پوشش مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد رخ دهد. هر دو شرایط می توانند باعث درد، ضعف و اختلال در عملکرد شوند.

زانوبندها ممکن است عملکرد و کیفیت زندگی افراد را افزایش دهند.

 

کلمات مرتبط :

زانوبند طبی برای آرتروز – آرتروز زانو – بریس زانو – ارتوپدی فنی در شرق تهران – قیمت زانوبند طبی – انواع زانوبند طبی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ