درمان غیرجراحی قوز پشت با قوزبند طبی

 1. خانه
 2. مقالات آموزشی
 3. درمان غیرجراحی قوز پشت با قوزبند طبی
درمان غیرجراحی قوز پشت

درمان غیرجراحی قوز پشت با قوزبند طبی توسط متخصصان ما در مرکز ارتوپدی فنی طب نو (بهترین ارتوپدی فنی شرق تهران) ارائه می شود.

کیفوز که به آن قوز پشت نیز می گویند، یک اختلال ستون فقرات است که زمانی رخ می دهد که قسمت بالایی پشت به طور غیر طبیعی به سمت جلو گرد شود.

قوز پشت یک بیماری شایع است که در زنان مسن بیشتر شایع است. در مراحل اولیه، ممکن است علائمی نداشته باشید و نیازی به درمان نداشته باشید. در صورت عدم درمان، قوز پشت می تواند شدید شود و باعث تغییر شکل قابل توجهی در ستون فقرات شود.

شرایط مختلفی می تواند باعث قوز پشت شود از جمله:

 • پوکی استخوان – پوکی استخوان یک بیماری استخوانی است که با از دست دادن تراکم استخوان ها رخ می دهد. علت شایع کیفوز در زنان مسن است.
 • دیسک‌های تحلیل‌رفته: با افزایش سن افراد، دیسک‌های بین مهره‌ ها خشک و کوچک می‌شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، کیفوز می تواند بدتر شود.
 • بیماری شوئرمن – بیماری شوئرمن کودکان را در طول جهش رشد قبل از بلوغ تحت تاثیر قرار می دهد. با رشد کودک، گرد شدن پشت ممکن است بدتر شود.
 • نقایص مادرزادی ستون فقرات – برخی از نوزادان با نقایص ستون فقرات به دنیا می آیند که در آن ستون فقرات به درستی در رحم مادر شکل نگرفته است.
 • درمان های سرطان – سرطان در ستون فقرات می تواند مهره های ستون فقرات را تحت تاثیر قرار دهد که می تواند منجر به شکستگی های فشاری و کیفوز شود.

درمان غیرجراحی قوز پشت با قوزبند طبی یکی از موثرترین روشهای درمان این ناهنجاری شایع است.

انواع قوز پشت

کیفوز وضعیتی
کیفوز وضعیتی با انحنای ستون فقرات بیش از 50 درجه مشخص می شود. بیمارانی که از کیفوز وضعیتی رنج می برند می توانند با ورزش بهبود پیدا کنند.

کیفوز شوئرمن
کیفوز شوئرمن یا بیماری شورمن نوعی کیفوز نوجوانان است که معمولاً نوجوانان را تحت تأثیر قرار می دهد. مهره‌ها در طول کیفوز شوئرمن به شکل گوه‌ای در می‌آیند تا ظاهری قوزدار به ستون فقرات بدهد. این وضعیت درصد بسیار کمی از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند با رشد ستون فقرات بدتر شود.

کیفوز مادرزادی
کیفوز مادرزادی یک ناهنجاری نادر ستون فقرات است که در بدو تولد وجود دارد و با انحنای ستون فقرات به سمت بیرون مشخص می شود. همانطور که کودک رشد می کند، انحنای بیرونی بیشتر می شود.

درمان غیرجراحی قوز پشت با قوزبند طبی

فیزیوتراپی – فیزیوتراپی با تمرکز بر تمرینات و حرکات کششی که باعث تقویت کمر و ساختن هسته می شود می تواند به بهبود وضعیت بدن کمک کند.

درمان های سبک زندگی – حفظ وزن و سطح فعالیت سالم می تواند به جلوگیری از بدتر شدن قوز پشت کمک کند.

قوزبند طبی برای قوز پشت

استفاده از قوز بند طبی و انواع بریس قوز پشت در کودکان و نوجوانان در حال رشد که هنوز رشد اسکلتی آن ها به پایان نرسیده بسیار موثر است.

استفاده از قوزبند بطور تدریجی می تواند به اصلاح انحراف ایجاد شده کمک زیادی بکند.

در موارد شدید، درمان جراحی ممکن است یک گزینه باشد، از جمله:

 • همجوشی ستون فقرات
  بیمارانی که با درمان‌های محافظه‌کارانه تسکین علائم را تجربه نمی‌کنند، درد شدید دارند و انحنای بیش از ۷۵ درصد دارند، ممکن است برای اصلاح کیفوز نیاز به مداخله جراحی داشته باشند. فیوژن خلفی ستون فقرات رایج ترین جراحی برای درمان کیفوز است. در طول جراحی، پزشک شما از سخت افزار برای اتصال ستون فقرات به یکدیگر استفاده می کند.
 • کیفوپلاستی
  کیفوپلاستی آخرین راه درمان جراحی کیفوز است.
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ