درمان صافی کف پا با توجه به نوع صافی کف پا ، شدت آن و سن فرد بستگی دارد و با روش های محتلفی انجام می گیرد.

صافی کف پا که به عنوان قوس افتاده نیز شناخته می شود، می تواند دلایل متعددی مانند ناهنجاری هایی که از بدو تولد وجود دارد، تاندون های آسیب دیده یا پاره شده، بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید یا حتی آسیب عصبی داشته باشد. بسیاری از افراد بدون درد با کف پای صاف زندگی می کنند، اما این وضعیت می تواند عوارض متعددی ایجاد کند.

عوارض شایع کف پای صاف

صافی کف پا می تواند شما را از زندگی روزمره خود باز دارد و منجر به خستگی سریع، درد و درد پا می شود. صافی کف پا همچنین می‌تواند باعث تورم در قسمت داخلی کف پا و مشکلات هم ترازی شود که عواقب بیشتری در سراسر بدن دارد.

پاهای شما پایه و اساس کل بدن شما هستند. قوس های برآمده در پاها نقش مهمی در اطمینان از اینکه بدن شما به درستی در یک راستا قرار دارد، ایفا می کند تا بقیه بدن شما با کارایی بهینه کار کند. در نتیجه، صافی کف پا می تواند باعث مشکلاتی مانند پا درد، درد لگن، زانو درد و حتی کمردرد شود. 

اگر کف پای صاف باعث درد نشود، معمولا درمان خاصی نیاز نیست ولی در صورتی که این وضعیت سبب بروز مشکلاتی مانند درد و اختلال در راه رفتن فرد بشود ، پزشک و فیزیوتراپیست اقدامات درمانی را توصیه می کنند.

درمان صافی کف پا

کفی و کفش طبی. پوشیدن کفی های حمایتی در کفش می تواند به جایگزینی کاری که معمولاً توسط قوس پا انجام می شود، کمک کند. کفی های حمایتی به توزیع سالم فشار در پاهای شما کمک می کند تا کمتر سبب بروز درد شود. حمایت مناسب از زیر پا همچنین با ایجاد یک پایه محکم و خنثی به اصلاح هم ترازی در سراسر بدن کمک می کند. استفاده از کفی و کفش طبی کف پای صاف را درمان نمی کنند، اما اغلب علائم را کاهش می دهند. کفش های حمایتی یک کفش از نظر ساختاری ممکن است راحت تر از صندل ها یا کفش هایی با حداقل پشتیبانی باشد. برای تهیه انواع کفی و کفش طبی می توانید به کلینیک ارتوپدی فنی طب نو (ارتوپدی فنی در شرق تهران) مراجعه بفرمایید.

تمرینات کششی. برخی از افراد مبتلا به صافی کف پا، تاندون آشیل کوتاه شده نیز دارند. تمرینات کشش این تاندون ممکن است به درمان کف پای صاف کمک کند.

فیزیوتراپی . صافی کف پا ممکن است باعث آسیب ناشی از استفاده بیش از حد در برخی از دوندگان شود. یک فیزیوتراپیست می تواند یک تحلیل ویدیویی از نحوه دویدن شما انجام دهد تا به شما در بهبود فرم و تکنیک کمک کند.

جراحی. صرفاً برای اصلاح صافی کف پا انجام نشده است. با این حال، ممکن است برای یک مشکل مرتبط، مانند پارگی یا پارگی تاندون، جراحی انجام دهید.

 

کلمات مرتبط :

ارتوپدی فنی در شرق تهران – درمان صافی کف پا – کفش طبی برای صافی کف پا – کفی طبی برای صافی کف پا

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ