تمرینات مناسب خار پاشنه پا

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. تمرینات مناسب خار پاشنه پا
تمرینات مناسب خار پاشنه پا

تمرینات مناسب خار پاشنه پا

خار پاشنه پا عارضه ای شایع است که با احساس درد ، التهاب و ناراحتی در پاشنه و کف پا همراه است و در مواردی راه رفتن را برای فرد دردناک و دشوار می کند.

وجود خار استخوانی به دلیل رسوب کلسیم در پاشنه پا منجر به بروز خار پاشنه و عوارض ناشی از آن می شود.

فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی ، پد ، کفی و کفش طبی مخصوص خار پاشنه و در نهایت جراحی از روش های درمان خار پاشنه هستند که بسته به شرایط فرد می توانند به وی کمک کنند.

تمرینات مناسب خار پاشنه پا

ماساژ عمیق بر روی پاشنه و بافت های اطراف آن به آرام شدن تاندون های ملتهب و تسکین درد کمک زیادی خواهد کرد.

بر روی یک پله یا نیمکت بوسیله انگشتان پا بایستید به صورتیکه پاشنه پای شما آویزان باشد تازمانیکه احساس کشش میکنید، پاشنه پای خود را پایین بیاورید. پس از چند ثانیه قرار گیری در این وضعیت رها کنید.

در حالی که بر روی زمین نشسته اید پاهای خود را در مقابلتان دراز کنید و یک حوله به دور انگشتان خود بپیچید، حوله را با دست بگیرید و به طرف خود تا زمانیکه کشش احساس کردید، بکشید. این تمرین می تواند تا حد زیادی به تسکین درد خار پاشنه پا کمک کند.

یکی از تمرینات مناسب خار پاشنه این است که روی یک صندلی بشینید و یک توپ تنیس یا گلف بر زیر پای خود قرار دهید و آن را بغلتانید. این تمرین ممکن است در بعضی از مواقع با درد همراه باشد اما راهکاری مفید در تسکین علائم بیمار است.

در حالی که بر روی یک صندلی نشسته اید ساق پای راست خود را بروی پای چپ قراردهید. با دست چپ انگشتان پای راست خود را بگیرید و به سمت خود بکشید. این تمرینات با ایجاد کشش در کف پا به تسکین درد خار پاشنه پا کمک زیادی خواهد کرد.

به یک دیوار با دستان خود تکیه دهید یک ساق پای خود را به صورت صاف و مستقیم در پشت خود و ساق پای دیگر را در جلوی خود به صورت خمیده قراردهید. به سمت جلو تکیه دهید تا کششی در پشت ساق پا احساس کنید. با تقویت عضلات فشار روی پاشنه پا کاهش پیدا می کند و به تسکین علائم کمک خواهد کرد.

در حالی که از پشت به دیوار تکیه داده اید هر دو پای خود را در پشت یکدیگر قرار دهید، کمی خم شوید هر دو ساق پای خود راخم کنید شما باید کشش عمیقی در پشت ساق پا و پا احساس کنید، پس از چند ثانیه رها کنید.

 

کلمات مرتبط :

تمرینات مناسب خار پاشنه پا – درمان خار پاشنه – کفی طبی خار پاشنه پا – کفش طبی خار پاشنه پا – ارتوپدی فنی در سهروردی – ارتوپدی فنی در مطهری

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ