بهترین زانوبند برای درد

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. بهترین زانوبند برای درد
بهترین زانوبند برای درد

بهترین زانوبند برای درد را می توان با مشورت متخصصان ارتوپدی فنی تهیه کرد.

زانو درد می تواند ناشی از انواع آسیب ها و شرایط باشد. صرف نظر از این، درد اغلب توانایی شما را برای انجام فعالیت هایی که دوست دارید محدود می کند. تعداد زیادی زانوبند وجود دارد که می تواند به تسکین درد کمک کند و از زانوی شما پشتیبانی کند. با گزینه های بسیار زیاد، تشخیص اینکه کدام گزینه برای شرایط شما مناسب است دشوار است.

بهترین زانوبند برای درد

آنچه باید هنگام انتخاب زانوبند برای درد بدانید را در اینجا جمع آوری کرده ایم:

علت، محل و شدت درد

انواع مختلف زانوبند می توانند به درمان علل مختلف زانو درد کمک کنند. بنابراین، مهم است که قبل از انتخاب بریس، ماهیت و شدت مشکل زانو خود را درک کنید. اولین قدم خوب این است که اگر برای چند هفته یا بیشتر درد ناشی از آسیب، یا درد یا سفتی غیرمعمول را تجربه می کنید، با یک متخصص ارتوپد یا فیزیوتراپیست مشورت کنید.

چگونه زانوبندها درد را تسکین می دهند

به طور کلی، زانوبندها برای ساختارهای ضعیف یا آسیب دیده در زانو حمایت و پایداری می کنند. این باعث کاهش استرس بر ساختارها و مفصل می شود که می تواند به کاهش درد، بهبودی و جلوگیری از آسیب بیشتر یا آسیب مجدد کمک کند. در نتیجه، می‌توانید از نظر بدنی فعال‌تر باشید و روی افزایش قدرت و تحرک زانو خود کار کنید، که ممکن است به تسکین درد نیز کمک کند.

زانوبندها معمولاً برای تسکین درد به روش های زیر عمل می کنند:

  • کنترل حرکت و دامنه حرکت
  • افزایش ثبات زانو
  • حفظ تراز مفصل
  • کاهش التهاب
  • توزیع مجدد نیرو به دور از مناطق خاصی از مفصل
  • کاهش فشار یا جذب وزن بدن
  • کمک به اکستنشن زانو

بسته به مشکل زانوی خود، به نوع خاصی از بریس نیاز دارید که به یک یا چند روش ذکر شده در بالا به شما کمک کند.

انتخاب زانوبند برای تسکین درد

درد زانو کشکک
درد در جلوی زانو اغلب به دلیل آسیب‌های ناشی از استفاده بیش از حد شامل تاندون کشکک و/یا کاسه زانو، مانند تاندون پاتلا (زانوی پرش)، تاندونیت کشکک، یا سندرم درد کشکک رانی (زانوی دونده) ایجاد می‌شود.

تاندونوپاتی کشکک و تاندونیت
اگر تاندونوپاتی کشکک کشکک یا تاندونیت باعث درد شما شده و فعالیت بدنی شما را محدود می کند، احتمالاً زانوبند کشکک زانو بهترین گزینه برای بریس است. تحقیقات نشان می‌دهد که آنها می‌توانند به میزان قابل توجهی درد را در حین ورزش و فعالیت‌های ورزشی کاهش دهند. بند کشکک معمولاً بسیار سبک و کوچک است، بنابراین وقتی آن را می‌پوشید و شروع به حرکت می‌کنید احتمالاً فراموش خواهید کرد که حتی وجود دارد.

سندرم درد پاتلوفمورال
تصور می‌شود که علت اصلی سندرم درد کشکک رانی حرکت غیرطبیعی کشکک (کلاهک زانو) است که به نام ناهنجاری کشکک نیز شناخته می‌شود. بریس تثبیت‌کننده کشکک (یا بریس تنظیم مجدد کشکک) نوعی از بریس کاربردی است که با ارتکاب استخوان کشکک مقابله می‌کند. بریس موقعیت کلاهک زانو را تثبیت و کنترل می کند تا مطمئن شود که در سراسر دامنه حرکتی شما به درستی تراز شده است. تثبیت کننده های کشکک زمانی که با یک برنامه فیزیوتراپی که شامل تقویت و کشش عضلانی است ترکیب شوند، بهتر عمل می کنند. 

زانو درد خفیف، التهاب یا بورسیت
اگر زانو درد همراه با رگ به رگ شدن خفیف رباط، کشیدگی عضلانی، پارگی مینیسک یا آرتریت خفیف دارید، ممکن است فقط به کمی حمایت بیشتر از یک آستین فشاری برای کمک به کاهش درد و تورم در حین و بعد از ورزش نیاز داشته باشید. آستین های فشاری همچنین می توانند برای مدیریت درد و التهاب ناشی از بورسیت به خوبی عمل کنند.

آسیب های رباط
آستین های فشاری زانو ممکن است بتوانند به مدیریت درد و التهاب در آسیب های رباط کمتر شدید یا مراحل پایانی توانبخشی و فیزیوتراپی با افزایش فعالیت کمک کنند. با این حال، آستین های فشاری حمایت کافی برای محافظت از زانو پس از پارگی شدید رباط ایجاد نمی کنند.

 

کلمات مرتبط :

بهترین زانوبند برای درد – زانوبند طبی – قیمت زانوبند طبی – هزینه زانوبند طبی – بریس زانو

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ