بریس پشت

هنگامی که دچار شکستگی می شویم یا جراحی فیوژن در ستون فقرات کمری انجام داده‌ایم، اغلب بریس‌ های پشتی (ارتز) برای محدود کردن حرکت و کمک به روند بهبودی تجویز می شود.

دو نوع ارتز پشت وجود دارد: بریس های سفت و سخت و بریس های کرست مانند.

بریس های پشت سفت
این ها بریس های پلاستیکی متناسب با فرم هستند که برای بیمار مناسب هستند. این بریس‌ها حدود نیمی از حرکت ستون فقرات را محدود می‌ کنند، بنابراین زمانی که بیماران به دلیل شکستگی مهره درمان می‌ شوند یا پس از انجام عمل جراحی فیوژن در ستون فقرات کمری موثر هستند. این بریس‌ ها راحت نیستند، اما محدودیت‌هایی را که برای بهبود و رشد استخوان‌ها نیاز است را فراهم می‌ کنند.

بریس کرست
گاهی اوقات پس از فیوژن کمر ارتز کرست توصیه می شود. در حالی که به اندازه یک بریس سفت و سخت محدود نیست، بریس های کرست همچنان به محدود کردن حرکت در پشت کمک می کنند. پس از جراحی فیوژن، این ارتز ها به بیمار اجازه خم شدن به جلو را نمی دهند. این مهم است که مهره های ذوب شده را تحت فشار قرار ندهید و به همجوشی جامد برسید.

افرادی که مشاغلی دارند که شامل بلند کردن اجسام سنگین است نیز ممکن است از این نوع بریس ها استفاده کنند. آنها برای محدود کردن حرکت کار می کنند و اساساً به فرد یادآوری می کنند که با پاها بلند شود و نه با پشت.

مزایا و معایب بریس پشت

در حالی که ارتز پشت برای استفاده کوتاه مدت فواید زیادی دارند. استفاده طولانی مدت از بریس های کرست می تواند جنبه منفی داشته باشد.

مزایا عبارتند از :

  • بعد از جراحی ستون فقرات را ثابت نگه می دارند.
  • بریس‌ های پشتیبان کمر می‌توانند بلافاصله پس از آسیب کمر برای محدود کردن حرکت مفید باشند و فشار وارده بر ناحیه آسیب دیده ستون فقرات را کاهش دهند.
  • ارتز های پشت به برخی از افراد کمک می کند تا وضعیت خود را بهبود بخشند.
  • آنها می توانند به حرکت از نشستن به ایستادن پس از آسیب کمک کنند.
  • برای مشاغل سنگین، آنها می توانند زمانی که مصدوم برای اولین بار به سر کار باز می گردد کمک کنند.

معایب عبارتند از :

  • اتکای طولانی مدت به بریس پشت می تواند منجر به آتروفی عضلانی در عضلات پشتیبان ستون فقرات شود. این می تواند آنها را ضعیف کند.
  • هنگامی که از ارتز پشتیبانی کمری استفاده می کنید، این می تواند به سادگی فشار را از آن ناحیه از ستون فقرات به یک نقطه بالاتر منتقل کند، که به طور طبیعی ممکن است محل مناسبی برای آن بارها نباشد.
  • در موارد شغلی که شامل بلند کردن اجسام سنگین می‌شود، استفاده طولانی‌مدت از بریس پشت می‌تواند خطر آسیب بیشتری نسبت به عدم استفاده از آن داشته باشد. این به این دلیل است که هرچه بیشتر از بریس استفاده شود، ماهیچه‌ ها و رباط‌ ها ضعیف می‌شوند و ستون فقرات را در واقع آسیب‌ پذیرتر می‌کنند.
  • در حالی که ممکن است برای بهبود کوتاه مدت و محدود کردن تحرک شما را در یک بریس پشت قرار دهیم، در مرکز ارتوپدی فنی طب نو برای اختلالات ستون فقرات استفاده روزانه از آنها را توصیه نمی‌کنیم.
فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ