انواع زانوبند برای حمایت از زانو و پیشگیری از آسیب دیدگی های زانو نوسط متخصصان ارتوپد توصیه می شوند که برای تهیه آن ها می توانید به کلینیک ارتوپدی فنی طب نو (ارتوپدی فنی در شرق تهران) مراجعه بفرمایید.

زانوبندها برای طیف گسترده ای از مشکلات و شرایط استفاده می شوند که نقش حمایت کننده از زانوها بر عهده داشته و ریسک بروز آسیب های مفصل زانو را به حداقل می رسانند.

انواع زانوبند

زانوبندهای کاربردی

زانوبندهای کاربردی برای جایگزینی رباط های آسیب دیده طراحی شده اند. به عنوان مثال، ممکن است به بیماری که دچار پارگی ACL شده است، یک زانوبند پیشنهاد شود تا بتواند فعالیت‌های خاصی را بدون جراحی انجام دهد.

اکثر بیمارانی که از این نوع زانوبند استفاده می کنند، قبلاً دچار آسیب رباط هستند. این بیماران ممکن است به زانوبندهای کاربردی علاقه مند باشند. این زانوبندهای کاربردی برای جبران پارگی رباط زانو طراحی شده اند.

زانوبندهای کاربردی به اندازه رباط های معمولی زانو موثر نیستند. با این حال، زانوبندهای کاربردی ممکن است در بیمارانی که آسیب رباط دارند کمک کند. مطالعات زیادی برای بررسی اثربخشی این زانوبندها انجام شده است. خلاصه این مطالعات این است که زانوبندهای عملکردی تا حدودی از زانو در بارهای کم محافظت می کنند. این بدان معناست که وقتی نیرویی به زانویی که با یک زانوبند کاربردی پشتیبانی می‌شود، وارد می‌شود، پایدارتر از زانو بدون بریس است.

زانوبندهای پیشگیری کننده

از زانوبندهای پروفیلاکتیک برای جلوگیری از آسیب دیدگی زانو استفاده می شود. زانوبندهای پیشگیری کننده توسط ورزشکارانی استفاده می شود که در برخی از ورزش های پرخطر شرکت می کنند تا خطر آسیب دیدگی زانو را به حداقل برسانند.

زانوبندهای پروفیلاکتیک برای جلوگیری از آسیب دیدگی زانو در ورزشکاران سالم طراحی شده اند. این زانوبندها در اواخر دهه 1970 رایج شدند، زمانی که استفاده از زانوبندهای پیشگیری کننده در بازیکنان NFL آزمایش شد. از آن زمان، مطالعات متعددی میزان آسیب را در ورزشکارانی که از زانوبندهای پیشگیری‌کننده استفاده می‌کنند در مقابل کسانی که از زانوبند استفاده نمی‌کنند، بررسی کرده‌اند.

مطالعات نشان می‌دهند که ورزشکاران در برخی ورزش‌ها (فوتبال) در هنگام استفاده از زانوبند پروفیلاکتیک، میزان آسیب MCL کمتری دارند. ورزش بازی کرد

این نگرانی وجود داشت که زانوبندها می توانند نیروهای وارد بر زانو را تغییر دهند به طوری که زانوبندهای پیشگیری کننده می توانند مشکل ساز شوند. با این حال، نشان داده نشده است که زانوبندها، زمانی که به درستی نصب و پوشیده شوند، میزان آسیب را افزایش دهند. احتمالا پوشیدن آنها بی خطر هستند و نشان داده نشده است که میزان آسیب دیدگی زانو یا مچ پا را افزایش دهند.

برای تهیه انواع زانوبند می توانید به کلینیک ارتوپدی فنی طب نو (ارتوپدی فنی در سهروردی) مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

انواع زانوبند طبی – بریس زانو – قیمت زانوبند طبی – قیمت زانوبند طبی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ