انواع بریس زانو

زانوبندها یا انواع بریس زانو تکیه گاه هایی هستند که در مواقعی که زانو درد دارید از آنها استفاده کنید. برخی افراد از آنها برای جلوگیری از آسیب دیدگی زانو در حین ورزش استفاده می کنند. بریس ها از ترکیبی از فلز، فوم، پلاستیک یا مواد الاستیک و تسمه ساخته می شوند. آنها در اندازه‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

برخی از پزشکان استفاده از بریس را برای درد زانو توصیه می کنند.

پزشک یا متخصص ارتوپد فنی به شما خواهد گفت که آیا باید زانوبند استفاده کنید یا خیر. او می تواند به شما توصیه کند که چه نوع محصولی را باید تهیه کنید و از کجا می توانید آن را تهیه کنید. ساپورت های ساده زانو معمولاً در داروخانه ها یا فروشگاه های لوازم پزشکی موجود است. 

زانوبندها باید طبق دستور پزشک استفاده شوند. زمان استفاده از انواع بریس زانو بستگی به نوع آن و درمان آن دارد. برخی از آنها همیشه پوشیده می شوند. برخی از آنها فقط در حین ورزش، ورزش یا فعالیت بدنی پوشیده می شوند. شما باید محل قرارگیری بریس را در حین فعالیت بررسی کنید تا مطمئن شوید که حرکت نکرده است. بریس‌هایی که موقعیت نامناسبی دارند می‌توانند بیشتر از اینکه فایده داشته باشند آسیب وارد کنند.

انواع بریس زانو

بریس های کاربردی

اینها از زانوهایی که در گذشته آسیب دیده اند پشتیبانی می کند. ورزشکاران اغلب آنها را پس از بهبود آسیب دیدگی می پوشند. آنها زانو را تثبیت می کنند و حرکت را کنترل می کنند تا از آسیب دیگری جلوگیری کنند.

بریس های توانبخشی

اینها معمولاً برای مدت چند هفته درست پس از آسیب یا جراحی استفاده می شوند. آن‌ها زانو را ثابت نگه می‌دارند، اما همچنان اجازه حرکت محدود را در حین بهبود می‌دهند. برخی از پزشکان فایده ای از این بریس ها مشاهده نکرده اند و دیگر آنها را توصیه نمی کنند.

مهاربندهای تخلیه کننده

یکی از انواع بریس زانو هستند برای تسکین درد در افرادی که آرتریت در زانوهای خود دارند طراحی شده اند. آنها وزن را از ناحیه آسیب دیده زانو به ناحیه قوی تری منتقل می کنند (آن را تخلیه می کنند).

بریس های پیشگیری کننده

اینها برای محافظت از زانوها در برابر آسیب در حین ورزشهای تماسی مانند فوتبال طراحی شده اند. آنها در بین ورزشکاران محبوب شده اند. تحقیقات ثابت نکرده است که آنها کار می کنند، اما مطالعات ادامه دارد.

چگونه از زانوبند خود مراقبت کنم؟

زانوبندها اغلب در طول استفاده معمولی آسیب می بینند. شما باید بریس خود را اغلب از نظر ساییدگی و پارگی بررسی کنید. تمیز کردن منظم با آب و صابون برای پارچه بریس خوب است. هر فلز در معرض دید را بپوشانید تا به شما یا شخص دیگری خراش یا آسیب نرساند.

برای درست کار کردن به بریس نیاز دارید. اگر بریس شما فرسوده شده است، باید آن را تعویض کنید. مواد بادوام تر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، اما بریس ممکن است بیشتر دوام بیاورد.

 

کلمات مرتبط :

انواع بریس زانو – ارتوپدی فنی در شرق تهران – بهترین مرکز ارتوپدی فنی در تهران – کلینیک ارتوپد فنی – کفش طبی برای کودکان – کفش طبی برای صافی کف پا – پد خار پاشنه پا

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ