ارتوپدی فنی در شرق تهران

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. ارتوپدی فنی در شرق تهران
ارتوپدی فنی در شرق تهران

ارتوپدی فنی در شرق تهران

ارتوپدی فنی یکی از رشته های علوم توانبخشی است که به طراحی و ساخت انواع ارتز و پروتز ، کفی و کفش طبی و سایر وسایل کمک حرکتی می پردازد.

تجهیزاتی که متخصصان این حوزه تهیه می کنند (مانند عصا، بانداژ، آتل، کرست، پایه، کفش‌های ارتوپدی، کفی کفش و غیره) بخشی جدایی‌ناپذیر از درمان ناهنجاری‌ها و اختلالات عملکرد سیستم حرکتی هستند. آنها می توانند مکمل درمان ارتوپدی باشند.

استفاده زودهنگام بیماران پس از جراحات یا جراحی از تجهیزات ارتوپدی فنی می تواند روند بهبودی را تسهیل کند.

ارتوپدی فنی در شرق تهران

درمان تعداد زیادی از بیماری های ارتوپدی را می توان با استفاده از کمک های ارتوپدی به طور قابل توجهی بهبود بخشید. به عنوان مثال امروزه می توان برای مفصل مچ پا یک اسپلینت به صورت جداگانه ساخت و دیگر نیازی به درمان پارگی رباط با گچ نیست. این معمولاً بیمار را قادر می سازد تا فوراً با یک راه رفتن عادی راه برود. این کار از فشار بر ستون فقرات جلوگیری می کند و همچنین خطر ترومبوز را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

التهاب مفاصل ناشی از بیماری های دژنراتیو ستون فقرات را نیز می توان به طور قابل توجهی با آنچه به عنوان ارتز کمری شناخته می شود کاهش داد.

ارتزها، آتل ها و بانداژها نیز برای استفاده به عنوان اقدامات پیشگیرانه طراحی شده اند، به عنوان مثال، هنگام خرید یا باغبانی.

انواع کفی و کفش طبی که توسط متخصصان ما در کلینیک ارتوپدی فنی در شرق تهران تهیه می شوند می توانند به درمان و اصلاح ناهنجاری های کف پا مانند صافی کف پا ، خار پاشنه پا و … کمک کنند.

انواع ارتز و پروتز از مهم ترین وسایلی هستند که متخصصان ارتوپدی فنی اقدام به ساخت آن ها می کنند.

پروتز ها اندام های مصنوعی هستند که برای بیمار ساخته شده و جایگزین اندام طبیعی از دست رفته بیمار می شوند. افراد دلایل مختلفی ممکن است یک اندام یا قسمتی از آن را نداشته باشند. یک نوزاد ممکن است بطور مادرزادی اندام نداشته باشد و یا نقص عضو داشته باشد، پزشک برای بهتر کردن شکل یا کارآیی آن مجبور به قطع قسمتی از آن و سپس جایگزینی قسمت قطع شده با یک قسمت مصنوعی باشد.

 ضربات وارده به اندام یا سوختگی یا سرمازدگی یا دیگر حوادث نیز می توانند منجر به قطع عضو شوند.

گاهی اوقات هم ابتلا به بعضی بیماری ها مانند دیابت موجب از دست رفتن قسمتی از اندام شود. تمام این بیماران نیاز به پروتز یا همان اندام مصنوعی دارند تا نه تنها شکل و ظاهر بهتری داشته باشند بلکه کارآیی اندام ها نیز بهبود پیدا کند.

ارتز ها یا همان بریس نیز وسایلی هستند که در کنار اندام قرار گرفته و حرکات آن را در جهاتی خاص محدود کرده یا کنترل میکنند. افرادی که به علت مشکلات مادرزادی کنترل مناسبی روی حرکات مفاصل خود ندارند از ارتز استفاده میکنند. بدنبال آسیب هایی که بعد از تصادفات و یا دیگر ضربات به اندام ها وارد میشود و یا بعد از جراحی ممکن است بیماران تا مدتی نیاز به استفاده از بریس یا ارتوز داشته باشند.

بسیاری از بیماری های سیستم عصبی محیطی و مرکزی که موجب عدم توانایی بیمار در کنترل اندام هایش میشوند نیاز به استفاده از بریس دارند.

کلمات مرتبط :

ارتوپدی فنی در شرق تهران – مرکز ارتوپدی فنی در سهروردی – ارتوپدی فنی در خیابان مطهری – ارتوپدی فنی در قائم مقام فراهانی – ارتوپدی فنی در خیابان بهشتی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ