ارتز سفارشی پا

تقریبا 90 درصد از مردم در مقطعی از زندگی خود احساس پا درد می کنند. پاهای شما پایه و اساس بدن شما هستند و هر روز در معرض استرس، فشار و ضربه های مکرر قرار می گیرند. بعلاوه، برای کمک به فعال ماندن و همچنین حرکت روز به روز به پاهای خود تکیه می کنید.

در مرکز ارتوپدی فنی طب نو (بهترین ارتوپدی فنی در شرق تهران) متخصصان ما به شما کمک می کنند تا با درمان های پیشرفته، از جمله ارتزهای سفارشی طراحی شده برای علائم، شکل پا و سایر عوامل، درد مزمن پا را کاهش دهید.

اگر با درد یا اختلال عملکرد پا دست و پنجه نرم می کنید، انواع ارتز می توانند به شما کمک کنند.

تهیه ارتز سفارشی پا

شما می توانید ارتز را در داروخانه پیدا کنید، اما این ارتزها برای پاهای شما ساخته نشده اند. اغلب آنها از مواد سست و بر اساس رایج ترین شکل پا ساخته می شوند.

ارتزهای سفارشی فقط برای شما ساخته شده اند تا درد را کاهش داده و از علائم در آینده جلوگیری کنید.

برای ساخت یک ارتز سفارشی، متخصص ارتوپدی فنی یک معاینه کامل از مکانیک پا و راه رفتن شما انجام می دهد. او اندازه گیری های خاصی از پاهای شما انجام می دهد و مکان هایی را که به حمایت بیشتری نیاز دارید را شناسایی می کند. هر ارتز سفارشی به صورت جداگانه در کلینیک ارتوپدی فنی که به طراحی و تولید ارتزهای پیشرفته اختصاص دارد ایجاد می شود.

بسته به سبک زندگی و ترجیحات کفش شما، ما می توانیم برای اکثر انواع کفش، از جمله کفش های ورزشی و مجلسی، ارتز طراحی کنیم. به علاوه، ما از مواد بادوام استفاده می کنیم ، محکم تر و راحت تر از موادی که در کفی های بدون نسخه استفاده می شود.

ارتز برای چه مشکلاتی تجویز می شود؟

متخصصان ارتوپدی فنی اغلب ارتزهای سفارشی را برای کمک به مشکلاتی مانند موارد زیر توصیه می کند:

پینه پا
بونیون ها زمانی را توصیف می کنند که مفصل انگشت شست پا شما از تراز خارج می شود. یک برآمدگی دردناک در کنار پای شما ایجاد می شود. ارتز به افرادی کمک می کند که مشکل ژنتیکی پا دارند که در برابر ایجاد بونیون آسیب پذیر است و می تواند برخی از آسیب های ناشی از انتخاب کفش قبلی (مانند پنجه های نوک تیز یا پاشنه بلند) را برطرف کند.

کف پای صاف
پاهای سالم قوس دارند، اما اگر کف پای شما صاف است، پای شما دقیقاً همین است: صاف. این بدان معناست که شما استخوان‌ها، رباط‌ها و تاندون‌هایی برای حمایت از راه رفتن سالم ندارید.

صافی کف پا، وضعیت صافی کف پا، در دوران کودکی رایج است، اما می تواند در بزرگسالان نیز اتفاق بیفتد. ارتزهای سفارشی پا به جایگزینی تکیه گاه قوسی که از دست داده اید کمک می کند.

انگشت چکشی
انگشت چکشی یک انگشت خمیده غیر طبیعی است. انگشت چکشی ناشی از عدم تعادل ماهیچه هایی است که از انگشت پا حمایت می کنند، اما ژنتیک، آرتریت و آسیب ها نیز می توانند در این امر نقش داشته باشند. ارتزها می توانند از پاهایی که مستعد ابتلا به انگشت چکشی هستند حمایت کنند.

قاشیای کف پا
فاشئیت کف پا زمانی ایجاد می شود که نوار قوی بافتی که از پاشنه پا تا جلوی پای شما کشیده می شود، تحریک و ملتهب می شود. خطر ابتلا به فاشیای کف پا با افزایش سن یا استفاده بیش از حد و انتخاب نامناسب کفش افزایش می یابد.

افراد مبتلا به فاشیای کف پا معمولاً وقتی صبح برای اولین بار از جای خود بلند می شوند یا پس از یک دوره طولانی نشستن بایستند، درد دارند. ارتزهای سفارشی به حمایت از بافت ملتهب و جلوگیری از اختلال عملکردی که در وهله اول باعث ایجاد مشکل پاشنه پا می شود، کمک می کند.

نوروما
نوروما زمانی اتفاق می افتد که بافت عصبی ضخیم می شود و باعث درد شدید، درد و سوزش در اطراف عصب و گاهی در مسیر آن می شود. ارتزهای سفارشی حمایت اضافی برای تسکین ناراحتی ناشی از نوروم ها ارائه می دهند.

درد پای خود را نادیده نگیرید

درد پا فعالیت‌های شما را محدود می‌کند و در توانایی شما برای لذت بردن از زندگی اختلال ایجاد می‌کند. بدون درمان، پا درد می تواند باعث مشکلات دیگری مانند کمردرد، مشکلات ستون فقرات و درد در زانو و باسن شما شود.

 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ